• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          • Po wytężonej pracy nadszedł oczekiwany czas odpoczynku. 25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W uroczystości wzięli udział Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Pani Dyrektor Barbara Beata Goławska podsumowała trudny mijający rok szkolny. Najlepszym uczniom wręczyła nagrody książkowe. Na koniec serdecznie podziękowała nauczycielom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, życząc udanych, bezpiecznych wakacji. Zaproszeni goście - przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Siemiatyczach podsumowali akcję "Bieg po bezpieczne wakacje" i wręczyli uczniom z najlepszymi wynikami w biegu  medale oraz nagrody.

          • Pożegnanie klas ósmych

          • W dniu 24 czerwca 2021r. pożegnaliśmy uroczyście absolwentów klas ósmych. Podczas apelu uczniowie klas VIII a i VIII b pod czujnym okiem wychowawczyń p. Małgorzaty Kosińskiej oraz Agnieszki Kalinowskiej-Baczewskiej podziękowali wszystkim nauczycielom, obsłudze szkoły oraz młodszym kolegom za wiele lat wspólnej koegzystencji, za wsparcie i życzliwość. 

            Powodzenia na nowej drodze życia!!!

          • Bieg po bezpieczne wakacje 

          • Dnia 17.06.2021 r. na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza został zorganizowany bieg na 800 m. pn. ,,Bieg po bezpieczne wakacje”. Patronem biegu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Impreza sportowa dedykowana jest dla uczniów w wieku 13 – 19 lat.Na zawodach obecny był dzielnicowy Powiatowej Policji w Siemiatyczach Pan Piotr Iwaniuk. Przed rozpoczęciem biegu przekazał uczestnikom informację o bezpiecznym zachowaniu podczas wakacji.

            W biegu startowało 25 uczniów z klas VI, VII i VIII: 12 dziewcząt i 13 chłopców. Bieg polegał na pokonaniu dwóch okrążeń na czas na wyznaczonej 400 m. trasie. Pierwsza wystartowała grupa dziewcząt a następnie grupa chłopców.

            Wyniki dziewcząt:

            I miejsce zajęła Michalska Klaudia z kl. VIII b z czasem 3:26,19s,

            II miejsce zajęła Boguszewska Maria kl. VII a – 3:36,19s,

            III miejsce zajęła Godun Julia kl. VI b – 3:40,87s.

            Wyniki chłopców:

            I miejsce zajął Derewońko Dawid z kl. VII a z czasem 2:51,95s,

            II miejsce zajął Dobrogowski Hubert kl. VII b– 3:05,93s,

            III miejsce zajął Wasilczuk Dawid kl. VI b – 3:19,41s.

            Bieg ukończyli wszyscy uczestnicy.

            Trzy najlepsze wyniki dziewcząt i chłopców zostały przekazane koordynatorowi komendy powiatowej Policji w Siemiatyczach. Nad bezpieczeństwem  czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Pani Izabela Lewkowska, Panowie Mikołaj Godun i Roland Chlebiński oraz higienistka szkolna Pani Irenka Zubik.

             

          • Baje, bajki, bajeczki

          • 11 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się kolejny już raz Szkolny Konkurs Recytatorski „Baje, bajki, bajeczki”. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów kl. O-III i IV-VI. Konkurs odbył się na trzech poziomach. Najpierw recytowały dzieci sześcioletnie z oddziału przedszkolnego, następnie wystąpiły dzieci z klas I-III, a na końcu młodzież z klas IV-VI.

            Ocenie podlegały: opanowanie pamięciowe, dykcja, donośność głosu, modulacja, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem i ogólne wrażenie artystyczne.
            Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

            W kategorii 6- latków:

            1. Adam Boratyński
            2. Karol Rytel
            3. Maciek Moczulski

            W kategorii klas I-III:

            1. Zygmunt Borzym – I a
            2. Karolina Rokicka – I b, Partycja Kowalczuk I b
            3. Julia Boguszewska – I b

            W kategorii klas IV – VI:

            1. Lena Wojciuk -  IV a
            2. Julia Derewońko – VI b
            3. Gabriel Jakuć – IV a

            wyróżnienie:

            Zuzanna Trusiak – IV a

            Nad przebiegiem konkursu czuwała bibliotekarka Joanna Jaszczołt.

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w nauce i  kolejnych konkursach recytatorskich.

          • Dni otwarte w ZSCKR w Rudce

          • Dnia 16 czerwca 2021 r.uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Kosińska i p. Agnieszką Kalinowską - Baczewską odwiedzili Zespół Szkół Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka

          • Dni otwarte w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie

          • W dniu 9 czerwca 2021 uczniowie klas VIII a i VIII b wraz z wychowawczyniami - p. Agnieszką Kalinowską - Baczewską i p. Małgosią Kosińską gościli w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie.

          • Dni otwarte dla uczniów klas ósmych

          • Uczniowie klas ósmych co roku stają przed trudnym wyborem szkoły ponadpodstawowej. Każdy z nich podejmuje decyzję, która zadecyduje o ich dalszym kształceniu. Wybór jest niezmiernie ważny i wiele osób zmuszonych jest poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością. Mając na uwadze dobro naszych uczniów oraz chcąc ułatwić im podejmowanie decyzji, wychowawczynie p. M. Kosińska i p. A. Kalinowska – Baczewska zorganizowały wyjazdy na dni otwarte do okolicznych szkół:

            1. W dniu 28 maja 2021 r odwiedziliśmy Zespół Szkół Rolniczych
              im. Wincentego Witosa w Ostrożanach.
            2. 9 czerwca 2021 r. gościliśmy w Zespole Szkół Technicznych
              w Czartajewie. 
            3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka
              w Rudce poznawaliśmy 16 czerwca 2021 r.

            Każda ze szkół przygotowała atrakcyjny program, dzięki któremu nasi uczniowie poznali propozycje kierunków oferowanych przez szkoły, warunki przyjęcia, możliwości zamieszkania w Internatach.

            Wszystkim pracownikom szkół ponadgimnazjalnych dziękujemy za wspaniałe i życzliwe przyjęcie, a naszym ósmoklasistom życzymy trafnych wyborów szkół ponadgimnazjalnych.

             

          • Rozczytane Podlaskie

          • Dnia 2 czerwca 2021 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji czytelniczej „Rozczytane Podlaskie” podczas XX Tygodnia Czytania Dzieciom –  „Lubimy czytać polskich autorów!” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną CEN w Białymstoku, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Białymstoku.

            Celem akcji była promocja czytelnictwa  i pisarzy naszego regionu.

            W tym roku została zaproponowana książka  „Miasto ze Złotym Sercem” Agnieszki Suchowierskiej.

             W naszej placówce czytało 11 nauczycieli dla 180 uczniów przez 10 minut na każdej lekcji.

             

          • Dzień Dziecka w klasach 0-III

          • 31 maja dzieci z  klas 0-III  obchodziły Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele zorganizowali wiele atrakcji - malowanie kredą, gry  stolikowe, gry zespołowe, puszczanie baniek mydlanych i wiele innych. Dzieci uczestniczyły także w grach i zabawach prowadzonych przez animatorkę z Animacyjnej Ferajny. Były zabawy z chustą animacyjną, z mydlanymi bańkami, tańce, śpiewy, gry i zabawy z nagrodami. Najważniejsze, że pogoda nam dopisała i wszyscy dobrze się bawili. Dzień Dziecka udał się wspaniale! Już czekamy na następny.

          • Egzamin ósmoklasisty

          • 18 maja 2021 r. dla  uczniów z klas ósmych naszej szkoły rozpoczęła się trzydniowa sesja egzaminacyjna. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
            Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z sytuacją epidemiologiczną zdający musieli przyjść do szkoły w maseczkach, zaopatrzeni w legitymację szkolną, własny długopis oraz wodę do picia.
            Egzamin ósmoklasisty trwał trzy dni. Pierwszy dzień to sprawdzian z języka polskiego. W drugim dniu uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki. Trzeciego dnia pisali test z języka angielskiego.
            Wszystkie egzaminy są dla uczniów bardzo ważne, ponieważ od ich wyniku w dużej mierze zależy to, do jakiej szkoły będą mogli się dostać. Wynik egzaminu ósmoklasisty poznają 2 lipca. Wpływa on na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły średniej.

          • Spotkanie z psychologiem

          • W dniu 24 maja we współpracy z GOPS w Grodzisku zostało zorganizowane spotkanie z Panią Psycholog Joanną Bagińską-Bindas dla uczniów klas IV – VIII. Psycholog poinformowała uczniów czym się zajmuje oraz z jakimi problemami uczniowie mogą się do niej zgłaszać, a są to np. szeroko rozumiane problemy szkolne: kłopoty w nauce, trudności związane z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej. Inne problemy to trudności związane z sytuacją rodzinną czy problemy powstałe na skutek pandemii. Następnie psycholog zaproponowała, że chętni uczniowie mogą przyjść w czasie przerwy i porozmawiać. 

          • Konkurs "Pisanka, pisanka"

          • Dzieci z grupy przedszkolnej 0b przed Wielkanocą brały udział w  konkursie plastycznym "Pisanka, pisanka", gdzie z pomocą plasteliny tworzyły własne pisanki. Pomysłowość i kreatywność dzieci sprawiła, że ciężko było się zdecydować. Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone pierwszym miejscem.

          • Bezpieczni w Sieci

          •  

            20 kwietnia Pan Piotr Iwaniuk - Dzielnicowy naszej gminy przeprowadził spotkanie online z uczniami klas siódmych. Dotyczyło ono bezpieczeństwa w sieci. Omówił zagrożenia jakie mogą czyhać w Internecie, podał przykłady oszustw internetowych m.in. fałszywe smsy, maile, linki. W konsekwencji, po kliknięciu w link bez naszej wiedzy i zgody - może zostać zainstalowane na naszym telefonie złośliwe oprogramowanie. Pamiętajmy, aby nie otwierać nieznanych nam linków i nie ufać wszystkim wysyłanym wiadomościom.

             

          • Symbole Świąt Wielkanocnych na zajęciach zdalnych w kl. I b

          • Na zajęciach zdalnych uczniowie klasy I b mieli za zadanie wykonać zdjęcie symboli związanych z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi. 

            Na zdjęciu uczeń Filip Kalicki

          • Bal karnawałowy w grupie 4-latków

          • We wtorek 9 lutego w 4 latkach już od rana panowała radosna atmosfera, a wszystko to za sprawą zaplanowanego balu karnawałowego. Sale przystrojone balonami zachęcały do zabawy. Dzieci przebrane w piękne stroje m.in. księżniczek, spider-mana, batmanów, policjantów, wróżek z ochotą uczestniczyły w tańcach , konkursach, zabawach prowadzonych przez Panią Martę Zalewską. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

             

          • Wizyta 6-latków w bibliotece szkolnej

          • 10 lutego 2021r. dzieci 6-letnie wraz z wychowawczynią Panią Pauliną Szerejko zawitały do biblioteki szkolnej.  Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak nalezy się w niej zachowywać. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

          • Podsumowanie akcji "Razem na Święta"

          • Nasza szkoła otrzymała dyplom - podziękowanie za udział w III edycji akcji „Razem na Święta”.

            Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. To rekordowa liczba zgłoszeń. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności

            Podsumowanie inicjatywy znajduje się komunikacie dostępnym na stronie MEiN: 
            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-12-tys-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy.

          • Choinka noworoczna połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka w grupie 4-latków

          • 21 stycznia 2021 r., jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka połączone z Choinką. Pomimo tego , że nie mogliśmy gościć naszych dziadków i rodziców ze względu na pandemię Covid-19  nasze przedszkolaki pamiętały o święcie i sprawiły miłe niespodzianki. Dzieci pod kierunkiem Pani Marty Zalewskiej przygotowały piękne laurki oraz występy muzyczno-taneczne, który nagrała Pani Małgosia Kosińska. Pani Małgosi bardzo dziękujemy. Babciom i dziadkom życzymy dużo zdrówka.

          • Konkurs "Moja piękna choinka"

          • W grupie 6-latków przed świętami został zorganizowany konkurs pt. Moja piękna choinka, gdzie dzieci z pomocą kolorowego papieru i bibuły tworzyły na kartce bożonarodzeniową choinkę. Dzieci pod kierunkiem Pani Pauliny Szerejko wykazały się wspaniałą kreatywnością. Każda praca była wspaniała. Wyróżnione zostały następujące dzieci:

            1. Zofia Niedźwiecka – I miejsce
            2. Franciszek Niedźwiecki – II miejsce
            3. Adam Boratyński – III miejsce
            4. Aleksander Kobus – IV miejsce
            5. Aniela Rudziecka - V miejsce

          • Spotkanie wigilijne w oddziale przedszkolnym 0 b

          • W dniu 18 grudnia 2020r. Pani Marta Uściniak nauczycielka języka angielskiego spotkała się z dziećmi z oddziału przedszkolnego 5 i 6-latków, aby przy akompaniamencie fletu i akordeonu wyśpiewać znane kolędy polskie oraz utrwalić anglojęzyczne pastorałki poznane podczas zajęć języka angielskiego. 

            Było to miłe i bardzo atrakcyjne spotkanie dla dzieci. 

          • Jasełka 2012

          • Dawno, dawno temu, za górami, za lasami... ojej, to nie ta bajka.... 

            Kochani, zapraszamy do galerii wspomnień, do czasów, kiedy wszyscy żyli beztrosko, świetnie się bawili i w szkole uczyli.... Film, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy, ma przywołać miłe wspomnienia, a dla większości naszych uczniów falę zadziwienia, świątecznego zadziwienia…  

            Z najpiękniejszymi życzeniami zdrowych, wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2021 Roku zapraszamy do oglądania…

            https://drive.google.com/file/d/1qagAAcSXilwbdPrwhW71bZrVHIcwE424/view?usp=sharing

             

          • Jasełka 2020

          • W dniu 15 grudnia 2020r. przedszkolaki z oddziału 5 i 6-latków pod kierunkiem wychowawczyni Pani Pauliny Szerejko przygotowały przedstawienie bożonarodzeniowe dla pracowników szkoły oraz rodziców, którzy mogli swoje pociechy obejrzeć na żywo za pośrednictwem platformy G Suite Google Meet. W przygotowaniach pomogły Pani Wicedyrektor Dorota Kobus oraz Pani Joanna Jaszczołt.

            To była bardzo wzruszająca uroczystość z uwagi na fakt zawieszenia zajęć stacjonarnych w oddziałach od I do VIII. Pustka w szkole jest dojmująca, nienaturalna, a przedszkolaczki chociaż na chwilę ożywiły swoim śpiewem i recytacjami opustoszałe korytarze szkolne.

            Zapraszamy do obejrzenia filmu ze szkolnej uroczystości – Jasełka 2020, który nagrał, zmontował i przygotował do publikacji Pan Mariusz Gawrysiuk. Zdjęcia wykonała Pani Sylwia Niewiarowska.

            https://drive.google.com/file/d/1SckDHfuc9rC-7eTPEbWBKNvSFJPRFJV5/view

             

          • Spotkanie z Policją

          • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji wraz z Panem Dzielnicowym przeprowadzili spotkanie online z uczniami klas ósmych.

            Podczas spotkania omawiane były zagrożenia, jakie niosą za sobą używanie substancji psychoaktywnych. Prelegenci poruszali również kwestie prawne wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także zjawisko demoralizacji nieletnich i jego przejawy. Przedstawili środki wychowawcze i poprawcze, które Policja czy sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej. Uwagę młodzieży zwrócono również na zagrożenia, jakie mogą spotkać w Internecie oraz podali przykłady naruszania prawa przez nieletnich w sieci. Policjanci podczas spotkań omówili także podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

            Źródło: https://siemiatycze.policja.gov.pl/p12/aktualnosci/69957,Spotkania-online-z-mlodzieza.html

          • Akcja "Razem na Święta"

          • Działania podjęte w Zespole Szkół w Grodzisku w ramach ministerialnego Programu:
            „Razem na Święta” 2020:

            - w oddziałach przedszkolnych 3, 4, 5-latków przeprowadzono zbiórkę produktów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia oraz chemii przydatnej w gospodarstwie domowym w celu przekazania ich osobom samotnym, potrzebującym, aby w czasie świątecznym odczuły empatię ze strony najbliższego otoczenia

            - dodatkowo w grupie 3-latków dzieci pod kierunkiem wychowawczyni upiekły we współpracy z paniami z kuchni szkolnej pierniczki, aby obdarować osoby samotne

            - dzieci z oddziału 5-latków wraz z wychowawczynią przygotowały własnoręcznie karty świąteczne z życzeniami

            - dzieci z oddziału 6-latków wykonały piękne prace plastyczne w formacie A4 o tematyce świątecznej a następnie zostały oprawione i przekazane jako prezenty świąteczne dla samotnych

            - uczniowie z klas I – V wykonali karty świąteczne i wręczyli wraz z życzeniami osobom z ich najbliższego otoczenia, ich miejscowości

            - uczniowie z klas VI – VIII wykonali karty świąteczne i wręczyli wraz z życzeniami osobom z ich najbliższego otoczenia, ich miejscowości

            - chętni nauczyciele przygotowali potrawy świąteczne, przeznaczone dla samotnych osób z najbliższej okolicy

            Koordynatorami Programu „Razem na Święta” byli: w oddziałach przedszkolnych – pani wicedyrektor Dorota Kobus; w klasach I -V – panie biliotekarki – pani Joanna Jaszczołt i pani Maria Owsieniuk; w klasach VI – VIII pani pedagog – Sylwia Niewiarowska. Wszystkie działania odbyły się we współpracy z wychowawcami.

             

          • Mikołajki w przedszkolu

          • Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 4 grudnia nadszedł wreszcie ten dzień. Wszystkie dzieci czekały na Mikołaja z wielką niecierpliwością. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do sali. Oprócz pełnego prezentów worka, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

          • Wróżby andrzejkowe w grupie 5-latków.

          • Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy.

            Wychowawczyni grupy 5-latków - pani Elżbieta Gibulska zorganizowała zabawę andrzejkową dla dzieci, które mogły dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

          • Andrzejki - magiczny dzień wróżb w grupie dzieci 4 - letnich.

          • Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2020 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każde z dzieci przyniosło ze sobą piękny kostium, w który przebrało się zaraz po śniadaniu. Nie zabrakło wśród nich księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci. Pod opieką pani Marty Zalewskiej przedszkolacy przelewali wosk przez dziurkę od klucza i odczytywali, co jest nam pisane. Dzięki zabawie w przekłuwanie baloników dzieci dowiedziały się, kim zostaną jak będą dorośli. Dzieci bawiły się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba i zabawa wzbudzała w nich ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia 4 latki zabrały ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.             

             

          • Pasowanie na Przedszkolaka w grupie 3-latków

          • „Kalendarz dziś ważną datę wskazuje, bo Pani Dyrektor na przedszkolaków nas pasuje…”- takimi słowami 27 listopada 2020r. rozpoczęła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupy 3-latków. Dzieci zaprezentowały swój talent artystyczny- w tym wyjątkowym i trudnym czasie Rodzice oglądali program artystyczny poprzez relację na żywo, a następnie Pani Wicedyrektor Dorota Kobus przyjęła Dzieci do grona społeczności szkolnej. Rozdane zostały pamiątkowe medale i dyplomy. Serdecznie dziękujemy za słodkości: Pani Dyrektor Barbarze Beacie Goławskiej oraz Panu Wójtowi Dariuszowi Tatarczukowi. Dziękujemy również Panu Mariuszowi Gawrysiukowi za nagranie filmu z uroczystości oraz Pani Sylwii Niewiarowskiej za wykonanie pamiątkowych zdjęć.

          • 25 listopada - Dzień Misia

          • Pluszowy miś - symbol szczęśliwego dzieciństwa, 25 listopada obchodzi swoje swięto. Z tej okazji w klasach pierwszych ogłoszony został konkurs na Misia Witaminkę, do wykonania którego użyć można było tylko owoców i warzyw. Praca mogła być przestrzenna lub wykonana na tacy. Wszystkie prace były tak pomysłowe i piękne, że nie udało się wyłonić zwycięzcy. W związku z tym podjęto decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca wszystkim uczestnikom konkursu.Wszyscy nagrodzeni zostali najlepszymi ocenami, dostali 6. Gratulaje!!!

            Dzień Misia przygotowały panie: Marta Uściniak i Anna Karolczuk.

             

             

          • 21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a oryginalnie brzmi: HELLO WORD DAY co symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello do przynajmniej 10 osób dziennie. Obecnie ten dzień obchodzony jest w 180 państwach, w Polsce od 2006 roku. Jego celem jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie pozytywnych emocji. W naszej szkole w dniach 23-24 listopada dzieci z grup 0a i 0b pod opieką pań: Elżbiety Gibulskiej i Sylwii Niewiarowskiej obchodziły Dzień Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.

            Pamiętajmy, że uśmech nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości!

             

             

          • Wizyta Pani Higienistki w Przedszkolu

          •  

            9 listopada odbyło się w Przedszkolu spotkanie z panią Ireną Zubik – higienistką szkolną. Pani Irenka opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Następnie przedszkolaki mogły wypróbować omówioną technikę na plastikowej szczęce, jaką przyniosła pani higienistka. Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w praktyce. Spotkanie zorganizowała pani Marta Zalewska.

             

          • "Adopcja Serca"

          • Program „Adopcja Serca” od wielu lat wpisany jest w nasz kalendarz roku szkolnego. Zawsze w październiku – miesiącu misyjnym – zbieramy do puszek pieniążki z przeznaczeniem dla naszej podopiecznej z Kamerunu w Afryce – Akamby Bekono Siary. Jako szkoła jesteśmy jej rodzicem adopcyjnym. Dlatego z zebranych pieniążków opłacamy jej naukę w szkole, jeden posiłek dziennie i podstawową opiekę medyczną na cały rok. W ten sposób uwrażliwiamy naszych uczniów na problemy dzieci z różnych części świata i uczymy, tak bardzo potrzebnej w naszych czasach, empatii. Koordynatorem szkolnym akcji jest wicedyrektor – Dorota Kobus.

            Zestawienie zebranych do puszek pieniędzy w poszczególnych klasach
            w ramach akcji „Adopcja Serca” 2020

             

            L.p.

            Klasa

            Kwota

            1

            3 – latki

            50.00

            2

            4 - latki

            47.00

            3

            5 - latki

            35.13

            4

            6 - latki

            147.27

            5

            Ia

            173.00

            6

            Ib

            55.00

            7

            IIa

            65.70

            8

            IIb

            59.38

            9

            III

            153.00

            10

            IVa

            22.00

            11

            IVb

            25.20

            12

            V

            70.40

            13

            VIa

            47.49

            14

            VIb

            23.50

            15

            VIIa

            20.00

            16

            VIIb

            35.00

            17

            VIIIa

            23.00

            18

            VIIIb

            37.93

             

            Razem:

            1090.00


          • III edycja konkursu #cojaczytam i #wolnelektury

          • Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grodzisku w ramach III edycja konkursu #cojaczytam i #wolnelektury organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska przygotowali kampanię promującą czytelnictwo. Działania propagujące czytanie książek udało się jeszcze przeprowadzić w szkole podczas nauki stacjonarnej. Efekty pracy uczniów można obejrzeć na filmie i prezentacji multimedialnej. 


            Autorami filmu są uczniowie klasy III: Igor Adamczyk, Jakub Klebanowski, Fabian Lubowicki, Krzysztof Płonowski pod opieką bibliotekarki pani Joanny Jaszczołt. 

            Kliknij na obraz obok, aby odtworzyć film. 


            Autorami prezentacji multimedialnej są uczniowie klasy III: Oliwia Izdebska, Paulina Kryńska, Kornelia Niewińska, Anna Ochental i Maja Stańczuk pod opieką bibliotekarki pani Marii Owsieniuk. Ostateczny termin zgłoszenia prac uczniów upływa 16 listopada 2020 r.

            prezentacja_wolne_lektury.pdf

          • "Szkoła do Hymnu"

          • 10 listopada nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji #SzkołaDoHymnu. Jest to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W tym roku ministerstwo zaproponowało, by uczniowie i nauczyciele, którzy będą we wtorek w szkole czy przedszkolu, zaśpiewali hymn wspólnie w danej grupie. Zaś tych, którzy uczą się na odległość, zachęcało „do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line”. Tak więc uczniowie klas I-VIII odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego w swoich domach. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, podczas zajęć video, odśpiewali Hymn. Jedynie dzieci z grup przedszkolnych mogły zaśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego" w szkole. Odpowiedzialni: p. Elżbieta Gibulska, p. Paulina Szerejko, p. Sylwia Niewiarowska, p. Mariusz Obrycki, p. Jacek Hecold oraz wszyscy nauczyciele. 


            Na pamiątkę udziału w tej akcji MEN przekazało szkole dyplom. 

            dyplomszkoladohymnu2020.pdf 

          • Uczniowie z klas I - III na nauczaniu zdalnym

          • Od poniedziałku 9 listopada 2020r. do 29 listopada 2020r. uczniowie z klas I - III szkoły podstawowej przeszli w tryb zdalny nauczania, natomiast uczniowie klas IV - VIII kontynuują kształcenie na odległość. Jedynie dzieci z oddziałów przedszkolnych od 3 do 6 lat uczęszczają do naszej placówki i realizują wychowanie przedszkolne stacjonarnie.

            Kształcenie na odległość w klasach I - III szkoły podstawowej to duże wyzwanie dla naszych najmłodszych uczniów oraz ich rodziców. Platforma G Suite Google daje ogromne możliwości dla użytkowników, jednak praca z dziećmi, które uczą się czytać i pisać lub które właśnie nabyły te podstawowe umiejętności w zestawieniu z pracą w trybie zdalnym jest nie lada wyzwaniem dla Pań z edukacji wczesnoszkolnej. Radzą sobie jednak znakomicie. Dziękujemy za wsparcie informatykom p. Mariuszowi Gawrysiukowi oraz p. Jackowie Hecoldowi. 

            Wszyscy nauczyciele pracują stacjonarnie w szkole z wykorzystaniem narzędzi TIK dostępnych w placówce. 

          •  Ślubowanie klas pierwszych 

          • 27 października 2020r.- jak co roku odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszaków.
            I tylko ślubowanie było jak zwykle…, a wszystko poza tym, było zupełnie inne. Pierwszy raz uroczystość ta odbyła się przy zamkniętych drzwiach, bez rodziców, opiekunów. Po raz pierwszy też pasowanie rejestrowane było na kamerze oraz jednocześnie transmitowane na żywo rodzicom uczniów, w domach na platformie G Suit Classroom Meet. Obie klasy pierwsze: Ia i Ib, zaprezentowały oddzielnie część artystyczną przed niewielką publicznością, w składzie: pani Dyrektor Beata Barbara Goławska, pan Wójt Gminy Grodzisk Dariusz Tatarczuk oraz księża: ks. Marcin Chiliński i ks. Mariusz Rosłon. Następnie wychowawczynie obu klas poprosiły Panią Dyrektor o dokonanie aktu ślubowania i pasowania.
            Uroczystość miała wymiar symboliczny, nieco okrojony i skrócony. Wszystko dla bezpieczeństwa uczniów, gości i nauczycieli -w dobie pandemii Covid-19. Przez to wydarzenie to, było też wyjątkowe i historyczne. Na zakończenie, po krótkiej modlitwie księży i święceniu plecaków, zaproszeni gości obdarowali uczniów słodyczami.To jedyne w swoim rodzaju pasowanie, zapadnie w naszej pamięci na długo. Na pewno, w tym trudnym czasie, dało wiele satysfakcji i radości pierwszoklasistom.

            Link do odtworzenia uroczystości:

             https://drive.google.com/file/d/1Kw4jz1DJZtRivk1zhHFUNIVwMnooiud4/view

            Uroczystość przygotowały panie wychowawczynie: Anna Karolczuk i Marta Uściniak. Nagranie uroczystości, montaż filmów oraz publikacja na Classroom pan Mariusz Gawrysiuk. Fotografowanie panie: Joanna Jaszczołt i Marta Uściniak. 


            Zobacz zdjęcia ... Galeria 27.10.2020r.

             

          • Przejście szkoły na tryb zdalny w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej

          • Od dnia 24 października 2020r. do 8 listopada 2020r. w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej wprowadzono nauczanie zdalne z powodu narastającej pandemii Covid-19. Uczniowie i nauczyciele pracują za pomocą platformy G Suite Google. Nabyte doświadczenie w pracy z platformą Google od marca do czerwca 2020r. w obecnej chwili stało się bezcenne. W dniu 23 marca 2020r. Dyrekcja zarejestrowała szkołę na platformie Google. Od 26 marca 2020r. nauczyciele, uczniowie i rodzice byli systematycznie szkoleni przez Dyrekcję oraz informatyka. Nauczyciele oraz uczniowie otrzymali loginy i hasła do platformy G Suite. 

            Po wiosennej nauce zdalnej, jesienne przejście na tę formę nauczania stało się wręcz bezbolesne. Nauczyciele pracują stacjonarnie w szkole wykorzystując urządzenia TIK będące na wyposażeniu szkoły. Od września (kilkoro dzieci znalazło się na kwarantannie), a obecnie w klasach I – III, kiedy uczniowie trafiają na kwarantannę, nauka przechodzi na tryb hybrydowy. Nauczyciel za pomocą kamery internetowej i narzędzi do wideokonferencji umożliwia uczniowi pozostającemu w domu łączenie się z klasą przez Hangoust, czy Meet i tak w czasie rzeczywistym bierze udział w lekcjach online.

          • Pasowanie 4-latków na przedszkolaków

          • Dzień 16 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 4- letnich z Przedszkola w Grodzisku. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości: Pani Dyrektor Barbary Beaty Goławskiej, Pani Wicedyrektor Doroty Kobus, Pana Wójta Dariusza Tatarczuka i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania czarodziejskim ołówkiem każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz medal, które wręczył Pan Wójt i Pani Wicedyrektor, oraz mały słodki upominek od Pana Wójta i Dyrekcji. Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. Uroczystość była świetną okazją do przedstawienia  nabytych przez 1,5  miesiąca uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Teraz 4 -latki z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość ta obchodzona była w tym roku w warunkach reżimu samitarnego. W apelu uczestniczyły delegacje uczniów z każdej klasy. Pozostali uczniowie oglądali transmisję apelu na żywo w klasach. Pani Dyrektor Barbara Beata Goławska złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a wyróżnionym nauczycielom wręczyła nagrody. Apel przygotowali nauczyciele: Ela Zaręba, Ewa Tarasiuk, Mariusz Obrycki z uczniami z klas II b, IV a oraz chórem szkolnym oraz informatycy Jacek Hecold, Mariusz Gawrysiuk, którzy przygotowali urządzenia TIK do transmisji apelu na żywo w klasach.   

          • Spotkanie z Panami Policjantami 

          • W dniu 2 października 2020 r. przedszkolaki z grupy 4- latków gościły u siebie Panów Policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę pracy policjanta. Wychowawczyni oraz dzieci składają serdeczne podziękowania policjantom z Posterunku Policji w Grodzisku za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!

            W szkole od początku września do połowy października 2020r. odbyło się szereg spotkań uczniów z większości klas szkoły podstawowej z miejscową Policją. Poruszane były zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, konsekwencjami prawnymi niewłaściwych zachowań oraz łamaniem prawa przez małoletnich. 

             

          • Spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych z przedstawicielami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siemiatyczach

          • W dniu 3 września 2020r. szkołę odwiedziły Panie z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Siemiatyczach. Oceniły stan przygotowania szkoły do nowego roku szkolnego w dobie pandemii Covid-19. Podczas spotkania z dziećmi z oddziałów przedszkolnych 5 i 6-latków przypomniały o konieczności dbania o higienę, stosowanie dystansu i dezynfekcji. Wyjaśniły czy jest pandemia i jak unikać zakażenia koronawirusem. 

          • Przygotowania szkoły do nowego roku szkolnego 2020/2021

          • Przygotowanie nowego roku szkolnego 2020/2021 przebiegło w cieniu narastającej pandemii Covid-19. Wszyscy nauczyciele oraz pracownicy obsługi szkoły bardzo intensywnie pracowali, aby szkoła mogła spełnić wymogi sanitarne zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN. Opracowane zostały procedury regulujące najistotniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem szkoły w reżimie sanitarnym. Wszystkie sale lekcyjne zostały przygotowane odpowiednio do rozpoczęcia roku i przyjęcia dzieci. Usunięto rzeczy zbędne, które nie nadają się do dezynfekcji. Każdemu uczniowi przygotowano oddzielną ławkę. Klasy uczą się stacjonarnie w wyznaczonych salach lekcyjnych, zmieniają się nauczyciele. Pracownicy obsługi dbają o zachowanie standardów sanitarnych.

            Wyznaczono odrębne wejścia dla uczniów dochodzących do szkoły pod opieką rodziców od tyłu szkoły, głównym wejściem wchodzą uczniowie dojeżdżający autobusami szkolnymi, natomiast goście wchodzą wejściem od budynku bloku szkolnego. Wyodrębniono pokój spotkań przy Sali gimnastycznej, w którym odbywają się spotkania z rodzicami, interesantami oraz wywiadówki. Każde spotkanie z pracownikami szkoły musi być wcześniej umówione.

            Wyznaczono dwa izolatoria, jedno na parterze w dawnym gabinecie intendenta oraz w s. 31 na II piętrze. W przedszkolu w pokoju socjalnym.

            W pierwszych dwóch tygodniach września 2020r. w ramach okresu adaptacyjnego rodzice uczniów z klas I i oddziałów przedszkolnym mogli wejść do budynku szkoły i przedszkola z zachowaniem reżimu sanitarnego. Po upływie tego okresu dzieci są doprowadzane do drzwi wejściowych, gdzie jest odbierane przez wyznaczonych pracowników szkoły.

            Uczniowie oraz pracownicy w przestrzeniach wspólnych oraz autobusach szkolnych noszą osłonę nosa i ust.

            Dzieci objęte kwarantanną są objęte wsparciem. Uczestniczą w zajęciach w czasie rzeczywistym online za pośrednictwem G Suite Google Meet, Hangoust.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          • W dniu 01.09.2020r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, natomiast miały miejsce wyłącznie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Każdą klasę odwiedziła dyrekcja szkoły, aby przywitać uczniów po tak długiej nieobecności oraz życzyć zdrowia i powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pandemii wszyscy uczniowie wraz z rodzicami zostali zapoznani z nowymi regulaminami i zasadami obowiązującymi w naszej szkole. Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

            Od nowego roku szkolnego zmieniła się dyrekcja Zespołu Szkół w Grodzisku. Dyrektorem została dotychczasowa wicedyrektor pani Barbara Beata Goławska, natomiast wicedyrektorem pani Dorota Kobus. 

            Życzymy wszystkim powodzenia i szczególnie serdecznie witamy w naszej społeczności szkolnej nowych uczniów oraz pierwszaków i przedszkolaków!

          • Remonty w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych 12.03.2020 - 26.06.2020

          • W Zespole Szkół w Grodzisku w okresie zawieszenia zajęć edukacyjnych w związku z pandemią Covid-19 od 12 marca 2020r. do 26 czerwca 2020r. pracownicy obsługi szkoły wykonali prace porządkowe i drobne remonty w budynku i na zewnątrz kompleksu szkolnego. Odmalowane zostały klatki schodowe, hol w przedszkolu, szatnia i świetlica szkolna, wyremontowano fragmenty elewacji od frontu szkoły, uporządkowano obejście szkoły. 

            Pod koniec sierpnia w ramach inwestycji Gminy Grodzisk na dachach szkoły zamontowana została instalacja fotowoltaiczna.