• Psycholog

•

Nazywam się Joanna Bagińska-Bindas. Jestem psychologiem. Ukończyłam jednolite dzienne studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku „psychologia”, specjalność kliniczna. Zdobyłam kwalifikacje pedagogiczne na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Jestem certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych oraz doradcą rodzicielskim.

Swoją specjalistyczną wiedzę nieustannie poszerzam i aktualizuję na licznych szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracowałam zawodowo m.in. w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie, Poradni Psychologiczno-Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży Ezra UKSW w Siemiatyczach, Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Siemiatyczach, Przedszkolu Miejskim "Wesoła Trójeczka" w Siemiatyczach, Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu Specjalistycznym w Siemiatyczach, Świetlicy Środowiskowej dla Dzieci i Młodzieży w Perlejewie, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowcu, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grodzisku, Szkołach Podstawowych w Sokołowie Podlaskim, Krześlinie i Suchowoli. Praktyczną wiedzę na terenie Lublina zdobywałam w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, Szpitalu Neuropsychiatrycznym, Szkole Podstawowej Specjalnej, Domu Dziecka, Świetlicy Środowiskowej, Domu Pomocy Społecznej, na Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Propaguję metody wywodzące się z idei Rodzicielstwa Bliskości oraz komunikacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (NVC). W pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi wykorzystuję elementy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) oraz Psychologii Pozytywnej.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek, żoną. Miłośniczką fotografii i podróży krajoznawczych. Uwielbiam czytać – głównie literaturę fantasy i sensacyjną. Filmy Tima Burtona są dla mnie piękną podróżą w świat wyobraźni. Jestem też wielką fanką serialu „Przyjaciele”. Hobbystycznie interesuję się kuchnią wegańską i fitnessem. Nie wyobrażam sobie życia bez kawy i czekolady. Najlepiej odpoczywam kołysząc się na hamaku w cieniu sosen.

Drogi Uczniu - drzwi mojego gabinetu są dla Ciebie otwarte na każdej przerwie w poniedziałki, środy i piątki, pokój nr 31 (II piętro).

Drogi Rodzicu/Opiekunie. Jeśli chcesz porozmawiać ze mną na temat Twojego Dziecka – zapraszam. Jestem dla Ciebie dostępna w:

• poniedziałki w godzinach 07:30-15:30,
            • środy w godzinach 07:30-15:30,
            • piątki w godzinach 07:30-15:30.

W godzinach pracy możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem: 888-660-468

Poza godzinami pracy proszę o kontakt przez e-mail: jbindas@zegrodzisk.pl

Do zobaczenia w Zespole Szkół w Grodzisku, pokój nr 31.