Pilotażowy tzw. „Tydzień projektowy” połączony z "Tygodniem dla bezpieczeństwa"
(22 – 25 czerwca 2026 r.):
W dniach od 22 do 25 czerwca 2026 roku zostana przeprowadzone zajecia instruktażowe z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas IV - VIII. Szkolenie przeprowadzi ks. Grzegorz KLimiuk według ustalonego harmonogramu.
Panie M. Zalewska i M. Makarska przeprowadzą szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas I – III w terminie 15 – 19 czerwca 2026 roku według harmonogramu ustalonego z wychowawcami tych klas.
W klasach IV – VII szkolenie z udzielania pierwszej pomocy prowadzi ks. Grzegorz Klimiuk w świetlicy szkolnej. Nauczyciele sprawują opiekę nad uczniami według rozkładu. Każdego dnia od poniedziałku do czwartku w salach lekcyjnych – według rozkładu, na 5 lekcyjnej będzie godzina gier planszowych. Za wypożyczenie gier odpowiada pani Joanna Jaszczołt. Jeżeli klasa ma w rozkładzie lekcje na 6 i 7 lekcji – nauczyciel prowadzi zajęcia według własnego pomysłu – może to być kontynuacja gier planszowych.
Wychowawca wraz z uczniami wybiera jeden z zaproponowanych tematów projektowych. Opracowuje ze swoją klasą temat w dowolnej formie. Może to być skecz, happening, przedstawienie, plakat (nie przyklejamy do ścian), montaż słowno-muzyczny, prezentacja multimedialna, mile widziane rekwizyty, przebrania. Czas prezentacji – ostatni tydzień roku szkolnego wg wyżej zamieszczonego harmonogramu. Prezentację będzie oceniać komisja powołana przez Panią Dyrektor. Miejsce prezentacji – korytarz na II piętrze. Prezentacji przyglądać się będą także uczniowie z pozostałych klas IV – VII. Na prezentację każda klasa ma 45 minut. Komisja wybierze najlepiej przygotowaną prezentację. Za pierwsze miejsce – darmowy autobus na wycieczkę jednodniową po terenie województwa, za drugie miejsce - darmowy autobus na wycieczkę jednodniową po terenie powiatu, za trzecie miejsce - darmowy autobus na wycieczkę jednodniową po terenie gminy.
Tematy do wyboru:
1.Historia naszej gminy.
2.Historia naszej szkoły.
3.Ciekawostki turystyczne naszej gminy.
4.Najpopularniejsze uprawy naszej gminy.
5.Nasz wpływ na środowisko przyrodnicze.
6.Przysmaki naszej gminy.
7.Tym możemy się pochwalić – najlepsze produkty turystyczne naszego regionu.
8.Korzyści z używania zwrotów grzecznościowych.
9.Jak przekonać dorosłych, żeby nie wywozili śmieci do lasu?
W związku z „Tygodniem dla bezpieczeństwa”, we wtorek o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie klas I – III z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Dla uczniów klas IV – VIII analogiczne spotkanie będzie o godz. 10.30 – na korytarzu na II piętrze. W tym dniu prezentacja projektu uczniów klasy IVa odbędzie się na łączniku – na 3 lekcyjnej, prezentacja projektu klasy IVb jest przeniesiona na czwartek na 4 lekcyjną. Spotkanie z przedstawicielem Policji dla uczniów klas I – III odbędzie się 24 czerwca 2026 roku o godz. 8.00, dla uczniów klas IV – VIII o godzinie 8.55. Dodatkowo w „Tygodniu dla bezpieczeństwa” zaplanowane sa podadanki z Panią higienistką i Panią psycholog szkolną.
W dniu 22 czerwca 2026r. (poniedziałek) – lekcje skrócone - wariant B.
Apel pożegnalny klasy VIII w czwartek, o godzinie 12.00
na sali gimnastycznej.
Organizacja zakończenia roku szkolnego – 26.06.2026r:
- przywóz dzieci według stałego harmonogramu prosto pod świątynie (dzieci/uczniowie, którzy nie uczestniczą w nabożeństwach zostaną przywiezione do szkoły pod opiekę p. S. Niewiarowskiej i P. Szerejko)
- w związku z remontem cerkwi w Grodzisku, dzieci, uczniowie oraz chętni rodzice wyznania prawosławnego, zostaną zawiezieni autobusem szkolnym na nabożeństwo dziękczynne do cerkwi w Czarnej Cerkiewnej; autobus będzie czekał i po nabożeństwie przywiezie dzieci, uczniów
i rodziców pod szkołę; wyjazd autobusu z parkingu przy kościele; opiekę w autobusie sprawuje pani Agnieszka Mędrycka
- nabożeństwa dziękczynne za miniony rok szkolny o godz. 8.00
- uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 o godz. 9.00
na sali gimnastycznej
- Dyrekcja wręcza tylko nagrody książkowe najlepszym uczniom, świadectwa (również z czerwonym paskiem) wręczają wychowawcy
w klasach
- odwóz ok. 10.00 na 3 autobusy, według stałego harmonogramu
