• Patron szkoły

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
        • Henryk Sienkiewicz patronem naszej szkoły

• Patronem Szkoły jest Henryk Sienkiewicz (1846-1916) wybitny polski prozaik, laureat Nagrody Nobla. Przyszedł na świat w Woli Okrzejskiej na Podlasiu i tu spędził najmłodsze lata. To pisarz związany nierozerwalnie z Ziemią Podlaską. Henryk Sienkiewicz, pisarz o sercu wrażliwym i kochającym, urodzony na Podlasiu, gdzie również leży Grodzisk, został Patronem naszej Szkoły.

30 kwietnia 1992 roku miało miejsce uroczyste nadanie Szkole Podstawowej w Grodzisku imienia Henryka Sienkiewicza.

Nasza szkoła należy do Bractwa Szkół Sienkiewiczowskich, skupiającego placówki oświatowo-wychowawcze noszące imię Henryka Sienkiewicza, działające na terenie całej Polski. Szkoła w Grodzisku przez wiele lat uczestniczyła w Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich. Jest jedną z przeszło 160 szkół noszących imię wybitnego pisarza. Reprezentacja naszej Szkoły po raz pierwszy uczestniczyła w V Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Łowiczu w 1997r.

Następnie:

1998r. w Kościelcu, 1999r. w Krakowie, 2000r. w Warszawie, 2001r. Szczecinie, 2002r. w Poznaniu, 2003 r. w Myszkowie, 2005r. w Zębicach, 2006r. w Zamościu, 2007r. w Kołobrzegu, 2008r. w Olecku, 2009r. w Nowym Sączu.

• 20-lecie nadanie szkole imienia

• Uroczystość 20-lecia nadania Szkole imienia Henryka Sienkiewicza odbyła się 30 maja 2012r. Uroczystość upamiętniła potrójny jubileusz: 30 - lecie oddania budynku szkoły do użytku, 20 - lecie nadania szkole imienia oraz 10 - lecie powstania Zespołu Szkół w Grodzisku. Uroczystość mogła odbyć się dzięki staraniom Dyrektora Zespołu Szkół w Grodzisku p. Teresy Kosińskiej. Część artystyczną przygotowały polonistki: Joanna Iwanowska, Ela Zaręba, Agnieszka Mędrycka oraz muzyk Mariusz Obrycki. Uczniowie klas V a, VI a, VI b szkoły podstawowej oraz II A, II B, II C, III B gimnazjum zaprezentowali swoje talenty artystyczne podczas wciągającej inscenizacji.

Zaproszeni goście: Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku Jerzy Kiszkiel, Wójt Gminy Grodzisk Antoni Tymiński, Przewodnicząca Rady Gminy Izabela Nowak, Radny Krzysztof Krasowski, Sekretarz Agnieszka Derewońko, Prezes Banku Spółdzielczego w Brańsku Zdzisława Maksymiuk, główna księgowa Banku Spółdzielczego Oddział w Grodzisku Stanisława Kosińska, Kierownik Obsługi Szkół w Grodzisku Jan Mirończuk,  była dyrektor Teresa Kryńska, były dyrektor szkoły Marek Czajkowski z żoną Danutą - 20 lat temu zainicjował oraz zrealizował  nadanie szkole imienia oraz uhonorowanie szkoły sztandarem, byli pracownicy Barbara i Władysław Kobusowie, emerytowani nauczyciele: Irena Kosińska, Genowefa Zaremba, Janina Pucel, Krystyna Głuszuk, Regina Tymińska, Halina Kosińska, Henryka Stokowska, Nadzieja Korol, Grażyna Kalicka, Mikołaj Aleksiejuk, kierownik Gminnej Biblioteki w Grodzisku Maria Saczuk, księgowa Lucyna Moczulska, Katarzyna Marczuk, przedstawicielki Rady Rodziców Beata Olszewska, Monika Jarmuchowicz.