• „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
      • „PODNIESIENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH WŚRÓD UCZNIÓW I NAUCZYCIELI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO”

Gmina Grodzisk realizuje projekt pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego". Projekt został przygotowany do realizacji w partnerstwie Województwa Podlaskiego/ Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego z 20 jednostkami samorządu terytorialnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

Celem projektu:

Zwiększenie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach, w nauczaniu przedmiotowym, a w konsekwencji - także w życiu codziennym.

Realizacja projektu zakłada 3 rodzaje działań:

• Szkolenie nauczycieli:
          • TIK w nauczaniu przedmiotów humanistycznych
          • TIK w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
          • Prowadzenie zajęć z zakresu robotyki i programowania
        • Zakup sprzętu - mobilne pracownie TIK wraz z robotami edukacyjnymi
        • Zajęcia dodatkowe dla dzieci:
          • TIK dla mniej zaawansowanych
          • TIK dla bardziej zaawansowanych
          • Robotyk i programowanie
        • szkolenie nauczycieli – realizowane w 3 blokach tematycznych:
        • 1.  technologie informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu przedmiotów humanistycznych,
        • 2. technologie informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych,
        • 3.  prowadzenie zajęć z zakresu robotyki i programowania.
        • 4.   zakup sprzętu – każda szkoła otrzyma mobilną pracownię TIK wyposażoną w komputery przenośne i/lub tablety, niezbędne oprogramowanie, system do prezentacji (tablica interaktywna z rzutnikiem, monitor interaktywny lub rzutnik z ekranem projekcyjnym) oraz roboty edukacyjne.
        • zajęcia dodatkowe dla uczniów – na zakupionym sprzęcie w każdej szkole prowadzone będą zajęcia dodatkowe w 3 grupach: technologie informacyjno-komunikacyjne dla mniej zaawansowanych, technologie informacyjno-komunikacyjne dla bardziej zaawansowanych oraz zajęcia z robotyki i programowania.

Efekty:

• realizacja 720 godzin kursów dla nauczycieli,
        • uczestnictwo w szkoleniach 180 nauczycieli (niepowtarzalne nazwiska), w tym:

135 nauczycieli z zakresu wykorzystania TIK w nauczaniu przedmiotów humanistycznych,

60 nauczycieli z zakresu wykorzystania TIK w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych,

75 nauczycieli z zakresu prowadzenia zajęć z robotyki i programowania,

• (nauczyciel może wziąć udział w każdym z bloków tematycznych)
        • zakup wyposażenia do 20 pracowni mobilnych, do 20 szkół objętych projektem, w tym m.in.: 467 komputerów przenośnych, 65 tabletów, 20 zestawów do prezentacji (monitor interaktywny, zestaw interaktywny lub ekran projekcyjny z rzutnikiem) i 235 robotów edukacyjnych z akcesoriami,
        • realizacja 1 440 godzin zajęć dodatkowych z zakresu TIK oraz robotyki i programowania,
        • objęcie minimum 547 uczniów zajęciami dodatkowymi z zakresu TIK oraz robotyki i programowania.

Planowany okres realizacji:

sierpień 2020 r. – czerwiec 2022r.

Wartość projektu:

Całkowita wartość projektu 3 541 364,16 zł

Wartość dofinansowania: 3 186 919,66 zł (89,99%)

Wartość wkładu własnego Partnerów: 354 444,50 zł (10,01%)

• Zaproszenie do rekrutacji na zajęcia z zakresu robotyki i programowana

• Wszystkich uczniów z klas IV – VIII szkoły podstawowej ZAPRASZAMY do udziału w projekcie pn.: „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego” realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Grodzisku w Zespole Szkół w Grodzisku.

Nazwa zajęć: zajęcia z zakresu robotyki i programowania

Projekt został przygotowany do realizacji w partnerstwie Województwa Podlaskiego/ Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego z 20 jednostkami samorządu terytorialnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

Szczegóły dotyczące zajęć robotyki oraz dokumenty dostępne są u Dyrektora Szkoły oraz na stronie internetowej szkoły. Osoby do kontaktu: p. Dorota Koziak oraz p. Anna Karolczuk

Rekrutacja będzie trwała od 15 do 21 marca 2022r.

Zarządzenie: https://bip.zs.ug.grodzisk.wrotapodlasia.pl/zarzdzenia_dyrektora/2022/zarzadzenie-nr-42022.html

Regulamin:

REGULAMIN_REKRUTACJI_NA_ZAJECIA_z zakresu robotyki i programowania.pdf

Załączniki do regulaminu:

Zalaczniki_do_Regulaminu_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_projekcie.docx