• Aktualności

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
          • 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim
            • 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

            • W dniu 19 kwietnia 2023r. w naszej szkole będziemy obchodzili 80. rocznicę powstania w gettcie warszawskim. Nasza społeczność szkolna okazując szacunek i duchową łączność z bohaterami zrywu wolnościowego żydowskiej społeczności Warszawy w kwietniu 1943r. przypnie do piersi symbolicznego żonkila. 

              8.55 korytarz II piętro - spotkanie klas IV - VI SP

              Uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej obejrzą film "Będę pisać" w reżyserii Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości - https://youtu.be/ZZ6AlJFCnP4

              9.50 korytarz II piętro - spotkanie klas VII - VIII SP

              Uczniowie klas VII i VIII objerzą film "Muranów - Dzielnica Północna" (2021) w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców. Ala, młoda warszawska Żydówka, zabiera widzów w multimedialną podróż po Muranowie i opowiada o najważniejszych historiach związanych z polskimi Żydami.

              https://www.polin.pl/pl/kl-7-8-i-szkoly-ponadpodstawowe

              "19 kwietnia 2023 roku przypada 80. rocznica powstania w getcie warszawskim. W dniu wybuchu powstania, w święto Pesach, na terenie getta przebywało 50 tysięcy osób. Byli wśród nich 20-letni Mietek Pachter, 21-letnia Mira Piżyc i 11-letnia Helena Kuczer (Krystyna Budnicka). Nie należeli do bojowców – jak wielu innych mieszkańców oraz mieszkanek getta. Ich cichy opór był jednak tak samo ważny, jak ten z bronią w ręku. Co stało się z dziesiątkami tysięcy osób, które w trakcie powstania zeszły do podziemi i przez wiele dni pozostały nieuchwytne?

              80. rocznica jest dla nas punktem wyjścia nie tylko do tego, by uczcić pamięć o osobach, które poniosły śmierć w getcie warszawskim, czy posłuchać opowieści ocalonych. (...) Dokładnie tak, jak radził Marian Turski 27 stycznia 2020 roku. Przypomniał wówczas tak zwane XI przykazanie – przesłanie jego przyjaciela Romana Kenta: "Nie bądź obojętny"."  - https://polin.pl/pl/nie-badz-obojetny-program

              Zobacz więcej:

              https://www.youtube.com/watch?v=27FOTqHlttw - Pamiętnik Rutki Laskier - Rutka pamiętnik Zagłady

              https://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2023/03/14/akcja-zonkile-2023-program-obchodow

              Inne:

              https://www.polin.pl/pl/warsztaty-edukacyjne-online

              https://www.polin.pl/pl/program-edukacyjny-nauczyciele/baza-materialow-edukacyjnych

          • Mobilne Laboratoria Przyszłości
            • Mobilne Laboratoria Przyszłości

            • W dniu 21 kwietnia 2023r. (piątek) dla uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej zorganizowano warsztaty w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. 

              Zajęcia warsztatowe będą prowadzone dla grup 10-15 osobowych. W czasie wizyty w szkole każdy z edukatorów może poprowadzić 4-5 godzin lekcyjnych. W ciągu jednego dnia para edukatorów prowadzi w jednej szkole łącznie 10 godzin lekcyjnych.

              O programie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/cel-projektu

              Zajęcia pokazowe dotyczą następujących bloków tematycznych:

              DRUK 3D

              Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej (posiadanej przez prawie wszystkie szkoły w Polsce - dzięki programowi Laboratoria Przyszłości). Młodzież w ciągu 1 godziny lekcyjnej zapozna się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczeń/uczniowie przygotują będą wprowadzać drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, aby następnie przesłać projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy. 

              JAK WIDZI KOMPUTER?

              Wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież w ciągu 45 minut zapozna się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to będzie stanowić wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

              MIKROKONTROLERY

              Automat do podlewania roślin. Uczniowie obserwują, jak przy pomocy prostego mikrokontrolera powstaje narzędzie do podlewania roślin, które można wykonać w każdym domu (przy współpracy rodzica i dziecka). Automat decyduje o momencie rozpoczęcia podlewania na bazie odczytów z czujników wilgotności (jeżeli roślina ma za sucho, następuje podlewanie aż do momentu, gdy ziemia uzyska odpowiednią wilgotność). Do automatu dostarczana jest aplikacja mobilna z możliwością sterowania wszystkimi parametrami wraz z ich wizualizacją.

              GOGLE VR

              Mobilne Laboratoria Przyszłości wyposażone w zestawy okularów Class VR pozwalają na realizację podstawy programowej z wielu przedmiotów. 14 modułów dydaktycznych, m.in. biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, technologia, ponad tysiące wizualizacji i modeli 3D do zastosowania w szerokim zakresie tematycznym. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość korzystania z gotowych zasobów i tworzenia własnych projektów lekcji. System Class VR to nowy wymiar nauczania interdyscyplinarnego.

              LEGO EDUCATION SPIKE

              Od łatwych lekcji początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów - LEGO Education SPIKE rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. Rozwiązanie to składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM, rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia.

              ROBOTY PHOTON

              Przygoda z Photonem to wprowadzenie w świat technologii i programowania. Zajęcia łączą ze sobą naukę oraz zabawę. Podczas zajęć uczniowie rozwijają kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. Poziomy trudności są w pełni dostosowane do grupy wiekowej. Uczniowie dowiedzą się, jak działa robot oraz wczują się w rolę młodych programistów. Photon jest wyposażony w świecące diody, głośnik i szereg czujników. Dzięki temu daje on możliwość zaprogramowania jazdy i reagowania na określone bodźce.