Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
          • Próbny egzamin 8-klasisty!

• Próbny egzamin ósmoklasisty 5 – 7.03.2024r. (wtorek-środa-czwartek)

Uczniowie klas ósmych, tak jak i innych klas, przyjeżdżają i odjeżdżają według harmonogramu dowożenia zamieszczonym na stronie szkoły. Opiekę nad uczniami podczas trwania egzaminu sprawują nauczyciele uczący wg rozkładu.

Próbny egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzany w trzech kolejnych dniach:

05.03.2024r. (wtorek) Egzamin z języka polskiego – 120 minut,
              godz. 9.00 – 11.00 (upoważnieni wydłużony czas do 180 min.)

Sala nr 27: J. Jaszczołt, I. Nowak, wydłużony czas I. Lewkowska

Sala nr 29: M. Owsieniuk, wydłużony czas M. Owsieniuk,
              Sala nr 26: S. Niewiarowska (w pełnym wymiarze)

(Uczniowie, którzy skończą pisanie egzaminu, idą na kolejną lekcję według rozkładu).

06.03.2024r. (środa) Egzamin z matematyki – 100 minut
              godz. 9.00 – 10.40 (upoważnieni wydłużony czas do 150 min.)

Sala nr 27: M. Boral, D. Koziak, wydłużony czas J. Jaszczołt

Sala nr 29: J. Bagińska-Bindas, wydłużony czas I. Lewkowska

07.03.2024r. (czwartek) Egzamin z języka angielskiego – 90 minut

godz. 9.00 – 10.30 (upoważnieni wydłużony czas do 135 min.)

Sala nr 27: J. Dul, A. Rusiniak, wydłużony czas J. Dul

Sala nr 29: I. Lewkowska, wydłużony czas I. Lewkowska
              Sala nr 26: S. Niewiarowska (w pełnym wymiarze)

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

We wtorek obowiązuje cisza podczas przerw: 9.40 – 9.50 oraz 10.35 – 10.50.

W środę i czwartek obowiązuje cisza podczas przerwy 9.40 – 9.50.

Zakaz wstępu na II piętro dzieciom z młodszych klas – zajęcia odbywają się w innych salach w tym czasie wolnych.

Dzieci z klas I – III w ciszy udają się na obiad.

Nauczyciele zobowiązani są utrzymania porządku podczas wchodzenia do i wychodzenia z w/w sal lekcyjnych. Cisza!!!!

• Odra - choroba zakaźna

• Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach zwrócił się z prośba do Dyrekcji szkoły o przekazanie ważnych informacji dotyczących zachorowań na odrę.

"W związku z rosnącą liczbą zachorowań na odrę w Europie i Polsce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach prosi rozpropagowanie  wśród rodziców  dzieci uczęszczających do Państwa placówki poniższych informacji:

Odra jest ostrą chorobą wirusową przebiegającą z gorączką, kaszlem, zapaleniem spojówek oraz wysypką. Jednocześnie jest to choroba, która może mieć, u osób które uległy zakażeniu, poważne, odległe konsekwencje zdrowotne w postaci groźnych powikłań neurologicznych. Ryzyko zachorowania na odrę występuje u każdej osoby, która nie była szczepiona przeciw tej chorobie lub jej wcześniej nie przechorowała. Stosowanie szczepień ochronnych ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zachorowaniom na odrę i ze względu na wysoką zakaźność choroby oraz jej przenoszenie się drogą powietrzno-pyłową, nie może być zastąpione jakimikolwiek innym środkiem ochrony.

Rosnąca liczba zachorowań na odrę jest związana z większą liczbą rodziców ,którzy nie zgadzają się na szczepienia dzieci. Zachęcamy do korzystania z wiarygodnych źródeł informacji nt. szczepień ochronnych: https://szczepienia.pzh.gov.pl"

eduresized_2022_Odra_do_rodzicow_j.polski_(1).jpg

• Zebranie z Rodzicami - 11.02.2024r.

• Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna serdecznie zaprasza na coroczne Spotkanie z Rodzicami, które odbędzie się w dniu 11 lutego 2024r. o godz. 13.00.

Porządek spotkania:

13.00 - Ogólne spotkanie na sali gimnastycznej.

13.30  - Spotkania z wychowawcami w klasach:

oddział przedszkolny 0 a - s. 3

oddział przedszkolny 0 b - s. 8