• Projekty zrealizowane na rzecz szkoły przez Gminę Grodzisk

• Jesienią 2012r. został wybudowany parking przy Zespole Szkół w Grodzisku na 40 pojazdów. Zagospodarowanie terenu i budowa parkingu przy placu zabaw w Grodzisku było realizowane w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013, Działanie 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Wniosek złożony przez Urząd Gminy w Grodzisku do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Tygiel Doliny Bugu” poskutkował nowym parkingiem. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego na mocy umowy o dofinansowanie projektu przyznał dofinansowanie w wysokości 207 000,00 zł.

Od czerwca do października  2012r., równolegle do prac adaptacyjnych w punkcie przedszkolnym, trwała budowa placu zabaw dla najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego na mocy umowy o dofinansowanie projektu przyznał dofinansowanie w wysokości 63 370,00 zł.

Oba projekty opiewające na kwotę łączną 270 370,00 zł zrealizowała Gmina Grodzisk dzięki staraniom Wójta p. Antoniego Tymińskiego.

• Jak zmieniała się nasza szkoła...

• Lata 2006 - 2014

W roku szkolnym 2006/2007 nasza plastyczka p. Małgorzata Jaczewska przygotowała projekty dekoracji na korytarz na parterze w edukacji wczesnoszkolnej. Wykonała szkice farbami olejnymi, a panie z edukacji wczesnoszkolnej pod czujnym okiem naszej plastyczki po godzinach pomalowały wszystkie dekoracje.

W listopadzie 2010 roku, po gruntownym remoncie, została oddana  do użytku sala gimnastyczna. Wymieniono dach, elewację, położono nową podłogę, wymieniono okna.

W latach 2011 - 2012 wyremontowano kolejne sale lekcyjne, wyposażając je w nowe meble. W sali 13 i 8 wymieniono wykładziny na antypoślizgowe oraz wymieniono wykładzinę na korytarzach na parterze.

Lata 2015 - 2016

W roku szkolnym 2014/2015 do struktury Zespołu Szkół w Grodzisku organ prowadzący, czyli Gmina Grodzisk włączyła dowożenie. Zatrudniono na zasadzie przeniesienia z Zespołu Obsługi Szkół: 3 kierowców autobusów szkolnych, 4 opiekunów, księgową, inspektora ds. księgowych oraz inspektora ds. administracyjnych.

W styczniu 2015 r. zaplecze przy sali 36, po gruntownym remoncie, stało się gabinetem logopedycznym na potrzeby zajęć logopedycznych.

W roku szkolnym 2015/2016 wyremontowano wyjście ewakuacyjne od tyłu szkoły oraz wymieniono drzwi do kotłowni. Przeniesiono bibliotekę szkolną z malutkiej sali nr 17 do sali nr 21, gdzie zamontowano nowe regały biblioteczne.

W czasie wakacji 2016 r. wymieniono elewację na ścianie budynku szkolnego od strony boiska. Pracownicy obsługi wymalowali sale lekcyjne nr: 34, 40, szatnie oraz korytarz przy świetlicy.

Dnia 9 grudnia 2016r. wymieniono kocioł grzewczy w naszej kotłowni - koszt wymiany to 45 000,00 zł. Szkołę i blok nauczyciela ogrzewają dwa kotły. Wyeksploatowany piec wyprodukowano w 2003r. i po 13 latach użytkowania uległ definitywnemu uszkodzeniu.

Lata 2017 - 2018

W czasie wakacji lipiec - sierpień 2017r. zostały wyremontowano 6 łazienek uczniowskich w głównej części kompleksu szkolnego. W 6. nowych łazienkach zamontowano nowoczesną armaturę, wyłożono je glazurą i terakotą, wymieniono instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Remont kosztował 123 937,00 zł.

W 2017r. poważnym remontom poddano 3 autobusy szkolne, których łączny koszt wyniósł ok. 21 905zł. W lipcu 2017r. wymieniono drugi kocioł grzewczy w kotłowni szkolnej. Koszt wymiany wyniósł niespełna 45 000,00 zł. W okresie wiosenno-letnim przygotowano w miejscu starych działek ogrodniczych boisko szkolne.

W czasie ferii zimowych styczeń - luty 2018r. pracownicy obsługi szkolnej: konserwator, palacze, opiekunowie i dwaj kierowcy tradycyjnie wykonali szereg prac porządkowych i remontów na terenie naszej szkoły. Wyremontowano salę nr 17 na I piętrze na potrzeby nowego gabinetu higienistki szkolnej: wygładzono ściany, przygotowano kącik sanitarny, położono panele na podłogę, przeniesiono wyposażenie ze starego gabinetu z części administracyjnej.  Gabinet pedagoga szkolnego przywrócono do sali nr 11 na parterze, księgowość szkolną z sali nr 11 przeniesiono do części administracyjnej do pomieszczenia, w którym przez lata mieścił się gabinet higienistki, a samorząd uczniowski znalazł swoją siedzibę w byłym gabinecie pedagoga, czyli w sali nr 26 na II piętrze. W sali języka angielskiego nr 41 wyrównano ścianę pod montaż zestawu interaktywnego z projektu pn. "Aktywna tablica". Drugi zestaw trafił do sali nr 6 na parterze na potrzeby edukacji wczesnoszkolnej.

30 stycznia 2018r. wymieniony został bojler w naszej kotłowni. Koszt wymiany to 18 819,00 zł.

Rok szkolny 2018/2019

W czasie wakacji pracownicy obsługi szkolnej tj. konserwatorzy i dwaj kierowcy wykonali pracy porządkowe wokół szkoły. Uporządkowali plac szkolny, usunęli 3 przeciekające włazy do magazynów kuchennych oraz zdjęli uszkodzone płytki. Wyremontowali pomieszczenie kuchenne, łazienkę oraz wymienili oprawy świetlne na korytarzu w przedszkolu. Wymieniono szafę na naczynia kuchenne.

Pod koniec listopada 2018r. w celu poprawienia bezpieczeństwa dokonano konserwacji i zabezpieczenia komina przy szkolnej kotłowni.

W styczniu i lutym 2019r. pracownicy obsługi szkoły wyremontowali łazienkę w części administracyjnej oraz łącznik tj. wygładzili ściany, zabezpieczyli i zniwelowali ubytki, wymienili oprawy świetlne.