• Rok szkolny 2019/2020


        • Wyjazdy edukacyjne:

          Zapraszamy uczniów z klas IV - VIII szkoły podstawowej do udziału w zaplanowanych w projekcie wyjazdach edukacyjnych. Rekrutacja rusza 25 lutego 2020r. Po złożeniu deklaracji uczestnictwa Komisja rekrutacyjna wyłoni listę zrekrutowanych. Zgody rodziców na udział w wyjeździe ostatecznie zamkną proces rekrutacji. Kryteria rekrutacji są dostępne w Regulaminie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. 

          1. Warsztaty programowe komputerów i robotów, matematyki stosowanej zorganizowane na Politechnice Białostockiej oraz zajęcia w Centrum Przyrodniczym Uniwersytetu w Białymstoku dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej, 3 wyjazdy jednodniowe / 06.03.2020r., 13.03.2020r. (piątki), 14.03.2020r.  (sobota) 
          2. Wyjazd edukacyjny Zielona szkoła – Dolny Śląsk i Karkonosze dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, 1 wyjazd czterodniowy / 5 - 8.05.2020r. 
          3. Zajęcia labolatoryjne w Centrum Nauki Kopernik i Centrum Badań Jądrowych oraz zajęcia z języka angielskiego dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, 1 wyjazd dwudniowy / 20 - 21.05.2020r.
          4. Wyjazd edukacyjny na Warmię i Mazury dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej, 1 wyjazd dwudniowy - w trakcie organizacji

          Zajęcia dodatkowe:

          W dniach 2 - 13 września 2019r. miała miejsce rekrutacja na zajęcia dodatkowe dla uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grodzisku, do pomocy stypendialnej dla najzdolniejszych uczniów i uczennic oraz na szkolenia dla kadry pedagogicznej. 

          Zorganizowano różnorodne zajęcia łącznie dla 30 grup uczennic i uczniów z klas IV - VIII SP:

          1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w zakresie języka angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej - 4 gr. 32 ucz. 
          2. Zajęcia dodatkowe rozwijające w zakresie języka angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej - 4 gr. 32 ucz.
          3. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z zakresu matematyki dla uczniów szkoły podstawowej -  9 gr. 45 ucz.
          4. Zajęcia rozwijające postawę przedsiębiorczą u uczniów szkoły podstawowej - 4 gr. 20 ucz. 
          5. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów z matematyki w oparciu o metodę eksperymentu w klasie VII - VIII szkoły podstawowej - 2 gr. 12 ucz.
          6. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów w zakresie nauk przyrodniczych w oparciu o metodę eksperymentu (chemia) w klasie VII - VIII szkoły podstawowej - 1 gr. 6 ucz. 
          7. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów w zakresie nauk przyrodniczych w oparciu o metodę eksperymentu (biologia) w klasie VII - VIII szkoły podstawowej - 1 gr. 6 ucz. 
          8. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów w zakresie nauk przyrodniczych w oparciu o metodę eksperymentu (geografia) w klasie VII - VIII szkoły podstawowej - 1 gr. 6 ucz. 
          9. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów w zakresie nauk przyrodniczych w oparciu o metodę eksperymentu (fizyka) w klasie VII - VIII szkoły podstawowej - 1 gr. 6 ucz. 
          10. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów z przyrody w oparciu o metodę  eksperymentu (szkoła podstawowa) - 1 gr. 8 ucz.
          11. Zajęcia dodatkowe rozwijające kompetencje cyfrowe uczniów szkoły podstawowej - 2 gr. 16 ucz. 

          Zobacz rozkład zajęć projektowych Rozklad_zajec_unijnych_20192020.pdf


          Stypendia naukowe:

          Projekt zakłada przyznanie pomocy stypendialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów  szkoły podstawowej. W ramach Zadania 4. Zapewnienie pomocy stypendialnej dla uczniów zdolnych, Działanie 1. Wpłata stypendiów dla uczniów uzdolnionych w drodze rekrutacji zgodnie z kryteriami projektowymi wyłoniono 20 uczniów i uczennic. Dyrektor Zespołu Szkół w Grodzisku wydał decyzje, które stały się podstawą do wypłacania stypendiów wskazanym przez komisję rekrutacyjną uczennicom i uczniom, którzy złożyli stosowne dokumenty. Stypendia będą przelewane na konta rodziców stypendystów i będą wypłacane w okresie od września 2019 roku do czerwca 2020 roku tj. przez 10 miesięcy.

          W dniach 2 - 13 września 2019 roku odbyła się rekrutacja na rok szkolny 2019/2020. 


           

          • Szkolenia kadry pedagogicznej Wrzesień 2019

          • W dniach 20 - 26 września 2019 roku miały miejsce w budynku Zespołu Szkół w Grodzisku 4 szkolenia kadry pedagogicznej przeprowadzone przez firmę zewnętrzną Pracownia Rozwiązań Szkoleniowo-Terapeutycznych. Anna Polak z Białej Podlaskiej. Wszyscy nauczyciele otrzymali certyfikaty oraz materiały ćwiczeniowe. 

            Tematyka szkoleń:

            W ramach Zadania 5. Doskonalenie umiejętności kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowanych metod i form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych u uczniów, Działanie 1. Szkolenie doskonalące teoretycznie i praktycznie kadrę pedagogiczną sprzyjające kształtowaniu i rozwianiu kompetencji kluczowych u uczniów zorganizowano 2 szkolenia: 

            21 września 2019r. - Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie posługiwania się językiem obcym (1 szkolenie) - 6 nauczycieli języków obcych; 

            25 września 2019r. - Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie myślenia matematycznego i naukowego z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych (1 szkolenie) - 13 nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, matematyki i informatyki.

            W ramach Zadania 10. Podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli wszystkich przedmiotów w zakresie korzystania z narzędzi TIK oraz włączenia tych narzędzi do nauczania przedmiotowego, Działanie 1. Szkolenie kadry pedagogicznej w zakresie wykorzystania narzędzi TIK w nauczaniu przedmiotowym zorganizowano:

            20 i 26 września 2019r. - Szkolenia kadry pedagogicznej w zakresie wykorzystywanie narzędzi TIK w nauczaniu przedmiotowym (2 szkolenia dla 2 grup 18-osobowych) - 36 nauczycieli różnych specjalności. 

          • Rok szkolny 2018/2019

          • Zgodnie z założeniami projektu pt.: „Radość w nauce – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w Zespole Szkół w Grodzisku na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i życiowych uczniów” w pierwszej połowie września 2018 roku przeprowadzono rekrutację na różnorodne formy wsparcia.

            W dniach 3 - 14 września 2018 roku miała miejsce rekrutacja:

            • uczennic i uczniów na zajęcia dodatkowe,
            • nauczycieli i nauczycielek na szkolenia,
            • uczniów i uczennic w celu udzielenia pomocy stypendialnej.

            Na terenie szkoły rozmieszczono plakaty promujące projekt i jego ofertę edukacyjną. Nauczyciele i nauczycielki na zajęciach edukacyjnych i godzinach wychowawczych zachęcali do wzięcia udziały w projekcie. Zaproszenie do włączenia się w projekt zamieszczono na stronie internetowej szkoły www.zegrodzisk.pl. Został opracowany regulamin rekrutacji i uczestnictwa w różnych formach wsparcia. Dyrektor Zespołu Szkół w Grodzisku zarządzeniem powołał komisję rekrutacyjną, która zgodnie z założonymi w projekcie kryteriami przeprowadziła rekrutację. Na posiedzeniu komisji które miało miejsce 14 września 2018 roku wyłoniono spośród chętnych, którzy złożyli formularze zgłoszeniowe do projektu, zakwalifikowanych na poszczególne zajęcia zgodnie z założeniami projektu. Wsparciem objęto 198 uczniów i uczennic klas IV - VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum. Uczestnicy zajęć złożyli formularze zgłoszeniowe oraz stosowne oświadczenia. Zajęcia realizowane są według tygodniowego rozkładu. rozklad_17.09.2018_projekt(1).pdf

            Do realizacji zajęć dodatkowych zaangażowano własny personel na zasadzie wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe zgodnie z obowiązującymi przepisami oświatowymi. Nauczycielki i nauczyciele przygotowali programy nauczania i tematykę zajęć zatwierdzone przez Dyrektora. Przeprowadzili testy diagnozujące oraz opracowali analizy w celu przygotowania w przyszłości ewaluacji zajęć. Realizacja zajęć udokumentowana jest w dziennikach. 

        • Zorganizowano następujące zajęcia dodatkowe:

        • Zorganizowano różnorodne zajęcia łącznie dla 32 grup uczennic i uczniów z klas IV - VIII SP oraz III G:

          1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w zakresie języka angielskiego dla uczniów gimnazjum - 1 gr. 8 ucz.
          2. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w zakresie języka angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej - 3 gr. 24 ucz. 
          3. Zajęcia dodatkowe rozwijające w zakresie języka angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej - 3 gr. 24 ucz.
          4. Zajęcia dodatkowe rozwijające w zakresie języka angielskiego dla uczniów gimnazjum - 1 gr. 8 ucz. 
          5. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z zakresu matematyki dla uczniów gimnazjum - 2 gr. 10 ucz.
          6. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z zakresu matematyki dla uczniów szkoły podstawowej - 10 gr. 50 ucz.
          7. Zajęcia rozwijające postawę przedsiębiorczą u uczniów szkoły podstawowej - 3 gr. 15 ucz. 
          8. Zajęcia rozwijające postawę przedsiębiorczą u uczniów gimnazjum - 1 gr. 5 ucz. 
          9. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów z matematyki w oparciu o metodę eksperymentu w klasie III gimnazjum - 1 gr. 6 ucz.
          10. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów w zakresie nauk przyrodniczych w oparciu o metodę eksperymentu (chemia) w klasie III gimnazjum - 1 gr. 6 ucz. 
          11. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów w zakresie nauk przyrodniczych w oparciu o metodę eksperymentu (biologia) w klasie III gimnazjum - 1 gr. 6 ucz. 
          12. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów w zakresie nauk przyrodniczych w oparciu o metodę eksperymentu (geografia) w klasie III gimnazjum - 1 gr. 6 ucz. 
          13. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów w zakresie nauk przyrodniczych w oparciu o metodę eksperymentu (fizyka) w klasie III gimnazjum - 1 gr. 6 ucz. 
          14. Zajęcia rozwijające kompetencje uczniów z przyrody w oparciu o metodę  eksperymentu (szkoła podstawowa) - 1 gr. 8 ucz.
          15. Zajęcia dodatkowe rozwijające kompetencje cyfrowe uczniów gimnazjum - 1 gr. 8 ucz. 
          16. Zajęcia dodatkowe rozwijające kompetencje cyfrowe uczniów szkoły podstawowej - 1 gr. 8 ucz. 
          • Szkolenia nauczycieli

          • W dniach 26 - 27 września 2018 roku miały miejsce w budynku Zespołu Szkół w Grodzisku 4 szkolenia kadry pedagogicznej przeprowadzone przez firmę zewnętrzną Pracownia Rozwiązań Szkoleniowo-Terapeutycznych. Anna Polak z Białej Podlaskiej. Wszyscy nauczyciele otrzymali certyfikaty oraz materiały ćwiczeniowe. 

            Tematyka szkoleń:

            W ramach Zadania 5. Doskonalenie umiejętności kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowanych metod i form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych u uczniów, Działanie 1. Szkolenie doskonalące teoretycznie i praktycznie kadrę pedagogiczną sprzyjające kształtowaniu i rozwianiu kompetencji kluczowych u uczniów zorganizowano 2 szkolenia: Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie posługiwania się językiem obcym (1 szkolenie) - 6 nauczycieli języków obcych; Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie myślenia matematycznego i naukowego z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych (1 szkolenie) - 13 nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, matematyki i informatyki.

            W ramach Zadania 10. Podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli wszystkich przedmiotów w zakresie korzystania z narzędzi TIK oraz włączenia tych narzędzi do nauczania przedmiotowego, Działanie 1. Szkolenie kadry pedagogicznej w zakresie wykorzystania narzędzi TIK w nauczaniu przedmiotowym zorganizowano Szkolenie kadry pedagogicznej w zakresie wykorzystywanie narzędzi TIK w nauczaniu przedmiotowym (2 szkolenia dla 2 grup 18-osobowych) - 36 nauczycieli różnych specjalności. 

             

             

          • Zakup narzędzi TIK oraz utworzenie wewnątrzszkolnej sieci komputerowej

          • We wrześniu 2018 roku w drodze przetargu nieograniczonego zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych zakupiono narzędzia TIK. 

            W ramach Zadania 8. Wyposażenie dwóch pracowni Informatycznych w niezbędne narzędzia TIK do realizacji programów nauczania, w tym zapewnienie odpowiedniej infrastruktury sieciowo-usługowej, Działanie 1. Utworzenie wewnątrzszkolnej sieci komputerowej utworzono wewnątrzszkolną sieć komputerową: okablowanie strukturalne z osprzętem, robocizna, opracowanie projektów technicznych, konfiguracja, zakup serwera plików NAS, UPS, rutera z kontrolerem WLAN na potrzeby wewnątrzszkolnej sieci komputerowej.                    

            W ramach Działania 2. Zakup wyposażenia do dwóch międzyszkolnych pracowni informatycznych w niezbędne narzędzia TIK zakupiono 40 komputerów przenośnych typu laptop z systemem operacyjnym, 40 pakietów oprogramowania biurowego oraz pakiet antywirusowy na potrzeby wyposażenia dwóch międzyszkolnych pracowni informatycznych. Dodatkowo w Działaniu 3. Usługa administrowania zakupionym w ramach projektu sprzętem i urządzeniami przez okres trwania projektu zapewniono stałą opiekę administratora.     

             

          • Zakup pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia szkolnych pracowni

          • W sierpniu i wrześniu 2018 roku w drodze rozeznania rynku oraz przetargu nieograniczonego zakupiono pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie szkolnych pracowni. 

            Sala nr 40 / W ramach Zadania 2. Zajęcia na rzecz kształtowania i rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych w zakresie matematyki, Działanie 1. Zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć z matematyki zakupiono 37 szt. pomocy dydaktycznych: program multimedialny do nauki geometrii w szkole podstawowej i gimnazjum - 1 szt., kalkulatory proste dla uczniów z podstawowymi funkcjami - 25 szt., szkieletowe modele ostrosłupów i graniastosłupów - 5 szt., przyrząd do demonstracji powstawania brył - 1 szt., zestaw do porównywania objętości: bryły geometryczne transparentne do pomiaru objętości 10 szt. - 5 szt. W ramach Zadania 6. Zakup wyposażenia szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki, Działanie 4. Doposażenie istniejącej międzyszkolnej pracowni matematycznej zakupiono zestaw interaktywny: tablica interaktywna i projektor krótkoogniskowy oraz rolety okienne. 

            Sala nr 13 / W ramach Zadania 6. Zakup wyposażenia szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki, Działanie 1. Doposażenie istniejącej międzyszkolnej pracowni przyrodniczej zakupiono 61 szt. pomocy i wyposazenia szkolnych pracowni: lupy - szt. 15, lornetka - szt. 10, teleskop - szt. 1, zestaw preparatów mikroskopowych do przyrody - szt. 1, taśma miernicza - szt. 5, stoper - szt. 5, termometr z sondą - szt. 5, termometr zaokienny - szt. 5, waga elektroniczna - szt. 1,  waga szalkowa - szt. 1, zestaw przyrządów do obserwacji pogody - szt. 1, zestaw podstawowych obwodów elektrycznych - szt. 1, modele do budowy cząsteczek  - szt. 10. Zakupiono zestaw interaktywny: tablica interaktywna i projektor krótkoogniskowy. W ramach Zadania 7. Kształtowanie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki poprzez nauczanie metodą eksperymentu, Działanie 1. Zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć przyrodniczych w szkole podstawowej i przedmiotów przyrodniczych w gimnazjum (biologia, geografia, chemia) zakupiono 190 szt. wyposażenia pracowni: różnorodne globusy szt. 77, mapy i plansze - 34 szt., nawigacja satelitarna – 1 sz., Atlas geograficzny. Gimnazjum. Klasy 1-3 – 15 szt., Ilustrowana encyklopedia skał i minerałów – 7 szt., Fauna polski. Atlas zwierząt chronionych – 4 szt., Niezwykłe miejsca świata – 4 szt., Skarby UNESCO: Polska – 4 szt., Alpy. Album – 4 szt., mapy i plansze – 34 termohigrometr elektroniczny – urządzenie do pomiaru wilgotności – 1 szt., barometr termometr zegar – urządzenie mierzy czas, temperaturę i wysokość ciśnienia atmosferycznego – 1 szt., deszczomierz – 7 szt., kompas na rękę – 25 szt., kolekcja skał magmowych 12 szt. – 3 zestawy, kolekcja skał osadowych – 12 szt. – 3 zestawy oraz zestaw rolet okiennych. 

            Sala nr 36 W ramach Zadania 6. Zakup wyposażenia szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki, Działanie 2. Doposażenie międzyszkolnej pracowni matematyczno-fizycznej zakupiono 42 szt. wysposażenia pracowni: waga szalkowa z tworzywa + odważniki - szt. 1, waga elektroniczna  - szt.1, wskaźnik laserowy  - szt. 1, zasilacz prądu stałego - szt. 5, miernik uniwersalny - szt. 5, żarówki z oprawką - szt. 10, zestaw siłomierzy - szt. 3, izolowane przewody - szt. 10, lusterko wklęsło - wypukłe (2 sztuki w zestawie) - szt. 1, palnik spirytusowy - szt. 5 oraz zestaw rolet okiennych. 

            Sala nr 24W ramach Zadania 6. Zakup wyposażenia szkolnych pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki, Działanie 3. Doposażenie pracowni biologiczno-chemicznej zakupiono 169 szt. wyposazenia pracowni: mikroskopy szkolne cyfrowe - 10 szt., mikroskop stereoskopowy - 3 szt., szkiełka nakrywkowe  - 2 szt., pierwotniaki - 10 sztuk preparatów mikroskopowych przedstawiających budowę pierwotniaków - 1 szt., skalpel jednoczęściowy - 10 szt., zestaw narzędzi preparacyjnych - 1 zestaw, szalka do barwienia, kwasoodporna - 15 szt., stoper cyfrowy - 1 szt., kolby 500 ml - 10  szt., zlewka 100 ml - 10 szt., lupa  - 15 szt., lornetka - 15 szt., skóra, model blokowy - 1 szt., serce, 2-częściowe - model do studiowania anatomii serca z komorami, przedsionkami, żyłami i aortą - 7 szt., tułów Premium - szczegółowa prezentacja kręgosłupa, głowy, płuc, serca itp. - 1 szt., dygestorium  - 1 szt., elektrody grafitowe – zestaw - 1 zestaw, fartuchy lab. - 15 szt., okulary ochronne - 15 szt., statyw – w skład zestawu wchodzą elementy, które odpowiednio ze sobą łączone tworzą zestaw pomocniczy do demonstracji doświadczeń w pracowniach szkolnych - 1 szt.,  pipety - 5 szt., termometry lab.  - 5 szt., tabela rozpuszczalności plansza - 1 szt. W ramach Zadania 7. Kształtowanie kompetencji uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki poprzez nauczanie metodą eksperymentu, Działanie 1. Zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć przyrodniczych w szkole podstawowej i przedmiotów przyrodniczych w gimnazjum (biologia, geografia, chemia) zakupiono 13 szt. wyposażenia pracowni oraz zestaw rolet okiennych. 

            W drodze powyższych zakupów poczyniono oszczędności. Po uzyskaniu zgody Urzędu Marszałkowskiego zakupiono: 4 UPS-y, switch, drukarkę wielofunkcyjną oraz dwie szafy-wózki mobilne mające zapewnić bezpieczne przemieszczanie zakupionych komputerów, które są wykorzystywane na zajęciach dodatkowych. 

          • Wsparcie stypendialne

          • Projekt zakłada przyznanie pomocy stypendialnej dla najzdolniejszych uczenennic i uczniów  szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W ramach Zadania 4. Zapewnienie pomocy stypendialnej dla uczniów zdolnych, Działanie 1. Wpłata stypendiów dla uczniów uzdolnionych drodze rekrutacji zgodnie z kryteriami projektowymi wyłoniono 20 uczniów i uczennic z obu szkół. Dyrektor Zespołu Szkół w Grodzisku wydał decyzje, które stały sie podstawą wypłacania stypendiów wskazanym przez komisję rekrutacyjną uczennicom i uczniom naszych szkół, którzy złożyli stosowne dokumenty. Stypendia są przelewane na konta rodziców stypendystów i będą wypłacane w okresie od września 2018 roku do czerwca 2019 roku tj. przez 10 miesięcy. We wrześniu 2019 roku odbędzie się kolejna rekrutacja na nowy rok szkolny. 

             

             

          • Obsługa projektu

          • Obsługą projektu zajmują się:

            Kierownik projektu - Dyrektor Zespołu Szkół w Grodzisku mgr Mariusz Marcin Gawrysiuk

            Koordynator projektu - Wicedyrektor  Zespołu Szkół w Grodzisku mgr Barbara Beata Goławska

            Koordynator ds. finansów - główna księgowa projektu mgr Lucyna Moczulska

            Inspektor ds. płac - mgr Marta Przystupa

          • Do zrealizowania w najbliższym czasie...

          • Szkolenia dla kadry pedagogicznej w dniach 20 - 26 wrześńia 2019r. 


            Postępowanie w trybie zasady konkurencyjności na wyłonienie wykonawcy, który zorganizuje: wyjazdy uczniów na zajęcia programowania, dwudniową wycieczkę do Warszawy oraz czterodniową na Dolny Śląsk i Karkonosze.